Snehová zábrana oblúková

Zachytávač snehu oblúkový

SLOVENSKÝ VÝROBOK

Univerzálny pre všetky typy plechových krytín.

- je vhodný pre plechové krytiny s imitáciou škridle tzv. profilované plechové krytiny. Slovenský výrobok z našej dielne.

Minimálne množstvo  je 3ks na 1m v dvoch radoch nad sebou, pri sklonoch nad 35° 4,5ks v 3 radoch nad sebou čiže 4,5ks na 1m

Vzdialených od odkvapového systému smeroch k hrebeňu strechy  50cm-110cm 

Pre jeho uchytenie sa používajú farmárske skrutky s rozmerom 4,8 x 20mm nie 4,8 x 35mm vo farbe zachytávačov do 1 kusu sneholapu sa montujú 4 ks skrutky.

Sneholapy sa montujú výlučne do vrchnej vlny krytiny, odkiaľ voda bezpečne steká do spodnej časti vlny.

Skrutky do plechu 250ks/bal - s vodotesnou podložkou farmárske skrutky do plechu farmarske-skrutky-gunnebo-etanco.

Rozmiestnenie zachytávačov snehuzachytavač snehu zabrana

-18 položky

Vyberte si vlastnosti produktu.

Povrchová úprava:
  • POZINK 5. ročná záruka 0,5mm
  • LESKLÁ 10. ročná záruka 0,5mm
  • MATNÁ 15. ročná záruka 0,5mm
  • ULTRAMAT MATNÁ 25. ročná záruka 0,5mm

Farba:
  • Biela RAL 9010
  • Čierna RAL 9005
  • Modrá RAL 5010
  • Tehlová RAL 8004
  • Sivá Antracit RAL 7016
  • Červena RAL 3011
  • Čokoládová hnedá RAL 8017
  • Tmavo Hnedá RAL 8019
  • Červena RAL 3009

1,65 €
S DPH
výroba a dodanie 3 - 6 dní

Minimálne množstvo na kúpu tohto produktu je 3.

Na snehové zábrany strechy sa v našich zemepisných šírkach určite neoplatí zabúdať. Ide o dôležitý prvok strechy, ktorý plní významnú ochrannú funkciu. Ak ho vaša strecha nemá, určite by ste ho mali doplniť. Predstavíme vám systém snehových zábran a rozrážačov, poradíme vám, ako si správne vybrať a čo pri ich montáži určite nepodceniť.

 Keď zima (ne)prekvapí

Strecha je bezpochyby jeden z najdôležitejších prvkov akejkoľvek stavby. Pri výbere tej správnej strešnej krytiny netreba zohľadniť iba jej vzhľad a materiál, ale aj okolité prostredie a tomu prispôsobiť výber strešných doplnkov. V našich končinách, kde neraz počas zimy dokáže veľká snehová nádielka poriadne prekvapiť, by mali byť samozrejmou súčasťou striech snehové zábrany a rozrážače.

V praxi sa bohužiaľ často stretávame s tým, že tento strešný prvok je obchádzaný ako nepotrebný. Je pritom dôležité spomenúť, že zo strany majiteľov nehnuteľností ide doslova o hazard, pretože padajúci sneh zo strechy dokáže spôsobiť veľké materiálne škody a v tých horších prípadoch aj ujmy na zdraví. Pri výbere strechy so snehovými zábranami počíta len málokto a platí to najmä v západnej a južnej oblasti Slovenska. V tomto smere sú majitelia nehnuteľností z vyššie položených oblastí o niečo zodpovednejší.

Snehové zábrany sú v niektorých lokalitách nevyhnutnosťou

Ak nemáte na streche snehové zábrany, stále nie je neskoro. Aj keď sa s nimi pri projektovaní domu nepočítalo, je snehové zábrany a rozrážače možné doplniť neskôr. Navyše, montáž snehových zábran nie je vôbec zložitým úkonom. Samozrejme platí, že aj pri montáži snehových zábran je potrebné postupovať tak, aby zábrany následne spoľahlivo plnili svoj účel a zároveň nepodceniť fakt, že ide o prácu vo výškach.

Prečo sú snehové zábrany také dôležité?.

 Snehové zábrany strechy sú v prvom rade dôležité z bezpečnostného hľadiska. Oplatí sa ich umiestniť v tých miestach, kde môže pád snehu zo strechy poškodiť okolie, prípadne ohrozovať chodcov či inú premávku.

Samozrejme ohľady je potrebné brať aj na samotnú strechu, správne navrhnuté a inštalované snehové zachytávače dokážu účinne ochrániť úžľabný systém pred nahromadeným snehom a taktiež dokážu ochrániť iné prvky strechy pred poškodením. Nie je nič výnimočné, že zosúvajúca sa masa snehu môže časť žľabu úplne strhnúť.

Snehové zábrany majú ale aj iný, ako bezpečnostný význam. Niekedy je totiž vhodné zdržať rovnomernú snehovú pokrývku na strešnej krytine a zabrániť tak hromadeniu snehu v okolí nehnuteľnosti, prípadne zabrániť tvorbe cencúľov. Uvedené je však vždy vhodné odkonzultovať s odborníkom a zohľadniť aj statiku stavby a tiež jej polohu. V horských oblastiach napríklad nemusí byť práve žiadúce zadržiavať na streche výdatnú snehovú nádielku. Snehové zábrany na streche.

Výber a základné zásady montáže snehových zábran a rozrážačov na strechu

Pri výbere snehových zábran a rozrážačov by ste mali zohľadniť typ strechy, sklon strechy, polohu stavby, nosnosť krovu a tiež okolie stavby – napríklad umiestnenie dverí, prípadne terasy na ktorej sa pohybujú ľudia. Popri tom je potrebné zvoliť si tie správne prvky. Snehové zábrany majú spravidla podobu rúry alebo mriežky, často sa odporúča inštalovať snehové zábrany spolu s rozrážačmi. Ich hlavnou úlohou je rozdelenie snehovej vrstvy na streche tak, aby sa v niektorých miestach strechy nenahromadilo príliš veľa snehu.

Dôkladný návrh umiestnenia a počtu snehových zábran spolu s kvalitnou montážou je pre výsledný efekt kľúčový. Ak zvolíte nesprávne umiestnenie pre snehové zábrany resp. celý ochranný systém nebude správne nainštalovaný, hrozí v prípade väčšej snehovej nádielky jeho vytrhnutie a vážne poškodenie strešnej krytiny. 

Dôležité sú aj kotviace prvky Pred montážou snežných zábran je potrebné dôkladne si naplánovať nákup kotviacich prvkov, tesniacich vložiek, držiakov, rozrážačov, vzpier a spojok. Pri montáži snehových zábran na plechovú strešnú krytinu je vždy potrebné používať kvalitné tesniace podložky. V ideálnom prípade, by ste mali snehové zábrany nakúpiť od výrobcu vašej strešnej krytiny, aby bola zaručená maximálna kompatibilita jednotlivých súčastí.

Výber a montáž snehových zábran sa dá ešte stále (vo väčšine našich regiónov) stihnúť pred zimným obdobím, preto je vhodné využiť posledné pekné dni tohto roka a strechu pred výčinmi zimy poriadne zabezpečiť.

-18 položky

Špecifické referencie

5.005.005.005.005.00

Avatar Ján L.
26.01.2024
Výhody:
Dobrá cena
5.005.005.005.005.00

Avatar Ján L.
26.01.2024
Výhody:
Dobrá cena

Zdroj recenzií pochádza z nákupného portálu Heureka

Mohlo by vás zaujať aj