Naša recenzia z nákupného portálu

Avatar Igor Z.
28.06.2024
5.005.005.005.005.00
Celkový názor:
Rýchlosť, cena
Avatar Tomáš S.
16.06.2024
5.005.005.005.005.00
Celkový názor:
Veľmi spokojny
Avatar Eva G.
05.06.2024
4.504.504.504.504.50
Celkový názor:
Všetko ok
Avatar Miroslav Š.
03.06.2024
4.004.004.004.004.00
Celkový názor:
bolo to rýchle
Avatar Tomáš P.
29.05.2024
5.005.005.005.005.00
Výhody:
Dobra cena za podkrovny vylez Rýchle zaslanie tovaru
Celkový názor:
Prekvapilo rychle odovzdanie tovaru do prepravy - behom par hodin. Nepotesila vsak prepravna spolocnost, ktorej to trvalo 5 pracovnych dni dorucit.

Zoznam produktov značky Klimas Wkret-met

Rodina, vášeň a pýcha – 30 rokov vývoja upevňovacích techník Klimas Wkręt-met

Klimas Wkręt-met, poľský výrobca montážnych techník, oslavuje v roku 2020 30. výročie činnosti. Jubileum pripadá na čas jednej z najväčších svetových kríz. Spoločnosť má však v úmysle ďalej pokračovať a rozvíjať podnikanie, ktoré dnes dáva pracovné miesta 700 zamestnancom. Čo rozhodlo o tom, že malá rodinná spoločnosť, vytvorená v 90. rokoch 20. storočia, dnes stanovuje normy na národnom a európskom trhu upevňovacích techník a je najznámejšou značkou medzi poľskými dodávateľmi?

Vytvorená v roku 1990 manželským párom Joannou a Wojciechom Klimasovcami, spoločnosť Wkręt-met začala výrobou plastových spojovacích materiálov. Ambície vlastníkov a potreby vtedajšieho trhu spôsobili veľmi rýchlu expanziu profilu spoločnosti so sídlom v Kuźnici Kiedrzyńskej (Sliezske vojvodstvo). Tvorcovia značky Wkręt-met sa začali angažovať v projektovaní a výrobe spojovacích prvkov určených pre celý stavebný priemysel. Značka súčasne kladie dôraz bezpodmienečnú kvalitu výrobkov, investuje do nových technológií a rozširuje výrobné zariadenia o špičkové európske stroje (vrátane lisov, valcovačiek, vstrekovacích strojov). Dnes je značka Klimas Wkręt-met spájaná s vysoko kvalitnými spojovacími prvkami pre stavebné materiály a ďalšie aplikácie, ktoré spĺňajú najnáročnejšie očakávania trhu.

Iskra nápadu pri zrode podnikania

Kde to začalo – čo bolo tou iskrou na začatie podnikania? Ako hovorí Wojciech Klimas, majiteľ Klimas Wkręt-met: Práve život nám posúva najlepšie nápady, vrátane tých podnikateľských aj keď často na začiatku cesty nepredpokladáme, že naša činnosť môže nabrať takéto rozmery. Začiatok deväťdesiatych rokov bol obdobím, ktoré nadobro zmenilo osud poľskej ekonomiky. Voľný trh nám dal impulz konať. Od začiatku sme vsadili na výrobnú oblasť a verili sme, že to bude mať očakávaný účinok. V tých dňoch bol dopyt po každom sortimente obrovský, ale museli ste mať odvahu pustiť sa do toho. Zahájenie výroby, ktoré sa uskutočnilo v roku 1990, zahŕňalo početné, niekedy veľmi zložité rozhodnutia. Stavili sme na kvalifikovaný a dôveryhodný tím zamestnancov, ktorý vyznával rovnaké princípy ako my. V priebehu rokov sme si tiež zvýšili vlastnú kvalifikáciu v oblasti riadenia, výroby, marketingu a predaja. Vedomosti a skúsenosti sme presunuli do reality prostredníctvom spolupráce na domácom a postupne aj medzinárodných trhoch.Koncom deväťdesiatych rokov začala spoločnosť s výstavbou najväčšieho a najmodernejšieho montážneho závodu v strednej a východnej Európe s celkovou úžitkovou plochou 10 tisíc m2. Moderné stroje umožnili plne automatizovať výrobu a zlepšiť efektivitu a kvalitu. Vtedy to bola veľká výzva, ale bol to len začiatok.

Potenciál a dynamika vývoja

Dnes má spoločnosť 4 výrobné závody s celkovou plochou viac ako 80 tisíc m2, s viac ako 300 strojmi na výrobu spojovacích prvkov. Produkty sa predávajú vo viac ako 60 krajinách po celom svete. V dvoch novovybudovaných výrobných závodoch vo Wantach sa nachádza moderné oddelenie výroby kovových dielov a plne automatizované oddelenie obalov hotových výrobkov. Oficiálne otvorenie oboch závodov je plánované na 2. štvrťrok 2020. Očakáva sa, že táto investícia zvýši výrobnú kapacitu s cieľom uspokojiť dopyt na ďalších trhoch. . Pamätáme si neustále prieskumy trhu, aby sme prispôsobili produkty špecifickým potrebám našich zákazníkov. Z malej rodinnej spoločnosti sme vstúpili do showroomov globálnych trhov spojovacích techník. Preto okrem rozširovania výrobných zariadení pracujeme na vývoji distribučných sietí, vytvárame a školíme predajné tímy – dodáva Wojciech Klimas.

Sila rodiny

Viac ako 90% podnikov v Poľsku tvoria rodinné spoločnosti. Avšak len asi 1/3 z nich deklaruje takúto povahu podniku. K tomuto faktoru, s ktorým našu spoločnosť identifikujeme, zaraďujeme nielen potenciál obrazu firmy. Rodinné spoločnosti predstavujú významnú ekonomickú silu, a to rovnako z dôvodu ich množstva, ako aj preto, že majú väčšiu schopnosť prežiť v čase krízy. Ako majitelia máme zmysel pre zodpovednosť voči generáciám, ktoré spoločnosť vytvárali, ako aj k jej nástupcom. Ako rodinný podnik sme vnímaní ako dôveryhodnejší, autentickejší a odhodlaní dodávať tovary a služby čo najvyššej kvality. A pretože sa zameriavame na viacgeneračné aktivity, budujeme štruktúry založené na dlhodobých aktivitách – hovorí generálny riaditeľ Klimas Wkręt-met. Ako dodáva, dôvera sa nepochybne premieta do vzťahov s obchodnými partnermi, ktorí vidia vo firme spoľahlivého a stabilného výrobcu

Kvalita a presnosťh4>

Najvyššia kvalita a presnosť prevedenia boli jedným z kľúčov k budovaniu silnej značky. To je základ činnosti Klimas Wkręt-met. Zákazník nemôže byť prekvapený kvalitou výrobkov. Akonáhle si kúpil výrobok musí pri ďalšom nákupe dostať rovnakú kvalitu. Najvyššou potrebou, ktorú musí každý výrobca splniť, je záruka kvality. Tento prvok je od začiatku štandardom našej spoločnosti; z neho vznikol aj slogan – „Silní na generácie“. Termín „spoločne“ obsahuje ešte jeden dôležitý odkaz. Veľmi často pripravujeme produkty podľa individuálnych potrieb našich obchodných partnerov. Nové produkty vyrábame v spolupráci s našimi partnermi, pretože veríme, že spoločne vyvinuté riešenia prinášajú dlhodobé efekty – hovorí Wojciech Klimas. Ďalším dôležitým prvkom spolupráce s partnermi sú všeobecne chápané služby. Aspekty súvisiace s poradenstvom a školeniami, technickými výpočtami, dostupnosťou a včasnosťou dodávok, testovaním našich produktov sú základnými nástrojmi, ktoré spoločnosť denne používa.

Digitalizácia podnikania

V spoločnosti Klimas sa vyvíjajú nielen produkty, výrobná kapacita, ale aj spôsoby oslovenia publika. Od začiatku podnikania spoločnosť stavila na širokú distribučnú sieť produktov, tak, aby každý zákazník, bez ohľadu na to, z ktorej lokality pochádza, mal možnosť zakúpiť si svoj sortiment. Preto sa dnes produkty Klimas Wkręt-MET dajú kúpiť vo viac ako 10 000 predajní v Poľsku. Aby sme stíhali tempo technologického pokroku, minulý rok sme sa rozhodli spustiť novú e-commerce platformu. Je to veľmi dôležitá fáza digitálnej transformácie nášho podniku. Vieme, že prístup k internetu zmenil nadobro tradičný nákupný model, a hoci v stavebníctve sa táto zmena prejavuje postupne, chceme byť pripravení na meniaci sa trh ako jeho líder. Prostredníctvom platformy e-klimas.com zákazníci dostanú komplexné informácie o bohatom portfóliu Klimas Wkręt-met v reálnom režime. Na platforme môžu tiež zistiť ceny a dostupnosť sortimentu, a čo je najdôležitejšie, kedykoľvek, dokonca aj z mobilného telefónu, zadať objednávku. Dôležitou funkciou e-climas.com je vyhľadávač s pokročilým filtrovaním a triedením, ktorý umožňuje zákazníkom okamžite nájsť konkrétny produkt.

Smer... svet

Od roku 1992 Klimas Wkręt-met buduje distribučnú sieť svojich výrobkov na domácom trhu. Niekoľko desiatok rokov bolo v Poľsku prevádzkovaných 12 podnikových skladov, odkiaľ boli produkty dodávané konečným zákazníkom. Postupne sa spoločnosť dostala s ponukou do ďalších segmentov, t. j. B2B, investície, sklady a siete stavebníctiev. V rokoch 2010 — 16 boli založené firemné predajne vo Varšave a v Čenstochovej; bol vytvorený špeciálny merchandisingový systém produktov Klimas Wkręt-met, dostupný v tisícoch predajní po celej krajine.

Súčasne výrobca už od konca 90. rokov predáva príslušenstvo do zahraničia - spočiatku na východoeurópskych trhoch a potom v južnej a západnej Európe. Najdynamickejšia expanzia vývozu nastala v roku 2014, čo viedlo k spolupráci s dodávateľmi v 40 krajinách. Dnes sa značka Klimas Wkręt-met dostáva do 65 krajín prostredníctvom rôznych modelov distribúcie produktov, od spolupráce s obchodnými partnermi až po otvorenie vlastných predajných pobočiek vo vybraných krajinách vrátane Českej republiky, Slovenska a Indie. Za posledných 5–6 rokov sme začali prijímať premyslené strategické rozhodnutia o oblastiach, v ktorých chceme rásť. Zamerali sme sa na rozvoj na trhoch juhovýchodnej a východnej Európy a potom na západoeurópskom trhu a samozrejme sme si uvedomili, ktoré krajiny a aké kontinenty vykazujú dopyt po našom sortimente. Dnes môžeme s istotou povedať, že sme prestali byť len európskym hráčom na trhu spojovacích prvkov. V roku 2019 sme uzavreli obchodné partnerstvo s partnermi zo Senegalu a Austrálie. Odvážnym krokom bolo založenie obchodnej spoločnosti v Indii, ale po 9 mesiacoch jej fungovania vieme, že to bolo správne rozhodnutie. V Indii máme predajný tím, ktorý pre nás pracuje s cieľom zabezpečiť, aby náš sortiment smeroval k veľkým investíciám –exportným aktivitám sumarizuje riaditeľ spoločnosti. Zároveň sa spoločnosť spojila s radom obchodných partnerov, ktorí tiež rozvíjajú prítomnosť značky Klimas na indickom trhu. Pri makroekonomickom pohľade má domovský trh stále veľký predajný potenciál v oblasti spojovacích prvkov, ale skutočnou výzvou a úlohou tímu Klimas Wkręt-met na ďalšie roky je vybudovať silnú pozíciu značky Klimas v odľahlých krajinách. Ak chcete byť hráčom s globálnym dosahom, musíte sa na veci pozerať globálne, takže už dnes sa pripravujeme na dosiahnutie našich strategických cieľov– dodáva Wojciech Klimas.

2020 prekvapil každého pandémiou, ktorej účinky sa prejavia vo všetkých sférach života. Preto sa dobrá povesť značky a dôvera v ňu stáva ešte dôležitejšou. V najbližšom čase sa hodnoty firmy budú odzrkadľovať na každej úrovni spoločnosti - od zamestnancov, cez riadenie výrobných procesov, kontrolu kvality až po služby zákazníkom. Rok 2020 je pre nás výnimočný, keďže oslavujeme 30. výročie, ale zároveň vyvrcholí dvojročné obdobie masívnych investícií do výrobných hál a rozširovania strojového parku. Prostredníctvom týchto investícií budeme nielen schopní uspokojiť dopyt po našich produktoch, ktorý rok čo rok neslabne, ale budeme môcť navrhnúť aj nové produktové riešenia, ktoré čoskoro ponúkneme našim obchodným partnerom. Samozrejme, nemáme žiadny vplyv na to, ako sa bude správať globálne a poľské stavebníctvo, ale na základe našich 30-ročných skúseností sme dobre pripravení na rôzne úskalia domácich i zahraničných trhov – uzatvára Wojciech Klimas.

 

KLIMAS WKRĘT-MET

Vedúci poľský výrobca najkvalitnejších spojovacích techník. Spoločnosť má štyri výrobné zariadenia — v Kuźnici Kiedrzyńskej a Wanatach pri Čenstochovej, vybavené najmodernejšou linkou vstrekovacích strojov v Európe, centrálnym skladom a pokročilým laboratóriom.

Klimas Wkręt-met - výrobné závodyKlimas Wkręt-met - výrobné závodyKlimas Wkręt-met - výrobné závody

Výrobca sa systematicky rozvíja na domácom a exportnom trhu; jeho produkty sa dnes dodávajú do viac ako 60 krajín sveta. Vďaka skúsenostiam špičkových profesionálov, spolupráci s výrobcami v rôznych odvetviach, novým investíciám a dialógu so zákazníkmi je značka Klimas Wkręt-met už 30 rokov synonymom najvyššej kvality spojovacích prvkov používaných v stavebníctve.

Spoločnosť Klimas Wkręt-met je nezávislá v každej fáze tvorby a distribúcie produktov - od návrhu, realizácie, testovania, predaja, logistiky, prepravy až po merchandising a marketing

 • Náš tím projektantov vytvára a následne testuje nové inovatívne riešenia.
   
 • Výroba kovových a plastových výrobkov sa realizuje vo veľkoplošných zariadeniach vybavených najmodernejšími európskymi strojmi a zariadeniami..
   
 • Pokročilé laboratórium poskytuje 100% kontrolu kvality v každej fáze výroby a tiež umožňuje nepretržité inovácie.
   
 • Rozsiahla maloobchodná sieť umožňuje rýchlu obsluhu našich klientov na poľskom aj zahraničnom trhu.
   
 • Moderné logistické centrum koordinuje včasnú dopravu a distribúciu produktov do všetkých predajní.
   
 • Vzhľadom na trendy na trhu a očakávania zákazníkov sami vytvárame transparentné vizuálne identifikačné systémy, balenia výrobkov a expozície. Sami riadime naše reklamné projekty, propagačné akcie a komunikáciu s cieľovým publikom.